01.06.2017 – Mezinárodní den dětí s Radůstkami

První červen patří již každoročně dětem. Jinak tomu nebylo ani v naší školičce. Program uvedla p. ředitelka Liduška s p. učitelem Milanem. Společně dětem popřáli a zahráli připravenou pohádku „O Červené Karkulce“. Pohádka to nebyla jen tak ledajaká, děti se u ní velice nasmály. Po pohádce následovala diskotéka s DJ Momo. Děti tancovaly na známé hity „Štrůdlíček“, „Mamča vaří“…, tvořily vláček, bránu apod. Po tancovačce dostaly děti odměnu, a to čokoládovo-vanilkového nanuka. Na školním hřišti byla pro děti připravena překážková dráha, která se skládala z jízdy na motorce, běhu s koníkem mezi kužely a skoku do písku. Po vydatném sportování jsme se přemístili na naši zahradu, kde už na děti čekaly napuštěné bazénky, ve kterých se mohly osvěžit. Závěr našeho vydařeného dopoledne patřil výbornému obídku od Ivanky – gulášové polévce a řízečkům. Děti si domů odnesly balíček se sladkostmi, sborníček písniček s názvem „Štrůdlíček plný písniček“, děvčata prstýnek a chlapci autíčko. Počasí nám pro tento den přálo, a tak věříme, že si děti svůj sváteční den dostatečně užily a budou na něj mít jen pěkné vzpomínky.

Barbora Venclová