23.06.2017 – Ukázka práce brněneckých hasičů

Na pátek 23. 6. 2017 byla domluvena s panem Ondřejem Kozákem ukázka hasičského zásahu. Ráno děti nakreslily pro hasiče obrázky. Po svačince si zopakovaly pravidla bezpečnosti a slušného chování. Pak se šly přezout a obléknout bezpečnostní vesty. Ukázka se konala v Moravské Chrastové u bývalého koupaliště. Na děti už čekal pan Kozák, který se s dětmi pěkně přivítal a seznámil je s vysílačkou, se kterou se domlouval se svými kolegy, kteří přijeli v doprovodu houkačky na smluvené místo. Také se děti seznámily s nehořlavým oblekem a přilbou a hasičskou stříkačkou, kterou si mohly přepínat dle vlastní volby. Také si mohly vylézt na hasičský vůz. Závěrem pan Milan Štrof ukázal zásah velkou hasící stříkačkou, což byl pro děti velkým zážitkem. Děti za ukázku poděkovaly a obdarovaly všechny svými obrázky, které potěšily. Děkuji panu Ondřeji Kozákovi, panu Milanovi Štrofovi a Milanovi Štrofovi ml. za pěknou a poučnou ukázku a za čas, který věnovali  našim dětem.