„Kouzelné malování“

V pátek 1.9.2017 si děti hrály dle vlastní fantazie. Hrály si spolu, prohlížely knihy dle vlastní fantazie, povídaly si, tvořily z papírových ruliček.  Hlavní činností dnešního dne bylo malování vodovými barvami. Paní učitelka Barunka V. děti seznámila se správným pracovním postupem při malování – správný úchop štětce, nemíchání barev dohromady, umývání štětců, otírání štětců do sucha. Při výměně vody musíme dodržovat bezpečnost v umývárně. A co se vlastně malovalo? Krásný papírový domeček, ve kterém si děti hrají. A ten, když je tak pěkně zbarvený, vypadá jako z pohádky „O perníkové chaloupce“.