Návštěva knihovny – oranžová sluníčka

V rámci projektu „Pohádka na každý měsíc“ jsme se ve středu 29.11.2017 vypravili s oranžovými sluníčky do knihovny v Moravské Chrastové. Paní knihovnice Zdena Ivanovová nás pěkně přivítala a děti jí předaly vyrobená srdíčka a obrázky, ze kterých měla velkou radost. Výrobky od našich dětí si paní knihovnice vystavuje na nástěnku v knihovně, aby si je všichni návštěvníci mohli prohlédnout.

Děti se usadily v oddělení pro dospělé, kde vyslechly povídání o vánocích. Paní knihovnice vyprávěla dětem o tom, jak to bylo s vánocemi dříve, jaké známe tradice a zvyky a také nám ukázala pár knih právě s vánoční tématikou. Děti se do vyprávění aktivně zapojovaly, prozradily paní knihovnici, co si nejvíce přejí od Ježíška a jak to u nich doma vypadá na Štědrý den. Po skončení se děti mohly po knihovně porozhlédnout a prohlídnout si knížky z dětského oddělení, které je zaujaly.

Tímto děkujeme paní knihovny Zdeně Ivanovové za pozvání a za příjemně strávené dopoledne.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.