„Pečený čaj“

V pátek 8.12.2017 si děti v kroužku zopakovaly názvy ovoce, jejich barvu, chuť. Poté se dozvěděly, že některé z těchto druhů se bude používat k výrobě „Pečeného čaje“. Děti se divily, jak se takový čaj může péct? A v troubě? Pak si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti při krájení nožem. Děti se šly umýt a přešly do jídelny, kde už mely připraveny ingredience potřebné k pečení – jablka, hrušky, pomeranče, citrony, mandarinky, lesní směs a jahody. Také příborové nože, pekáčky, cukr, koření badyán a celá skořice. Vůně byly přímo úžasné. Děti si během krájení povídaly, pomáhaly si. Byly moc šikovné.

Čaj se povedl a byl opravdu plný chutí a vitamínů.