„Setkání s paní učitelkou Mgr. Drahomírou Blažkovou“

Jak už to tak bývá, děti dozrávají a chystají se pro vstup do ZŠ. Ve čtvrtek 1.2. 2018 se konala pro rodiče těchto dětí informativní schůzka s paní učitelkou Mgr. Drahomírou Blažkovou, která nejen rodiče, ale i děti, neboť chtěly být přítomni seznámila se vším, co by měl budoucí prvňáček vědět a znát. Nejdůležitější je řeč, protože jak děti slova vnímají je důležité. Co slyší, píší. A pokud jim nějaká ta hláska nejde, je to velkým problémem. Další prioritou je poslechnout na poprvé, vnímavost, pozornost. Umět zavázat tkaničky, zpívat, recitovat, držet správně tužku – rozvíjet jemnou motoriku. U předškolních dětí hodně dbát na detaily, nejen při kreslení, ale i vypravování. Proto je důležitá komunikace. Rodiče i děti měly otázky, na které jim paní učitelka odpovídala. Setkání bylo velmi důležité, neboť rodiče si mohou uvědomit již teď zralost svého dítě a posoudit, zda nebude potřeba pro dítě odklad školní docházky.

Chtěla bych poděkovat paní učitelce a všem rodičům, které se schůzky zúčastnili.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.