Zápis nanečisto

Jak to tak bývá, každým rokem se v MŠ koná „Zápis na nečisto“. Tento zápis je určen všem dětem, kteří se chystají k zápisu do 1. třídy ZŠ. Tentokrát zápis proběhl posledního února. Před zápisem se děti dozvěděly, co vše by měly umět a znát. Jelikož to paní učitelky s dětmi pilně trénovaly, děti se neměly čeho obávat. Děti byly rozděleny do tří skupin a po té ke třem stolečkům. Každý stoleček měl jiný úkol. Děti měly dostatek času si vše promyslet, aby mohly odpovídat na dané otázky. U prvního stolečku děti procvičily geometrické tvary, početní řadu a prostorovou orientaci. U druhého stolečku se děti představily, řekly své bydliště, rok narození, roční období, dny v týdnu a procvičily si zavazování tkaniček. U třetího stolečku byl pro děti připraven obrázkový materiál s pohádkami. Děti vyprávěly dle vlastní fantazie nebo s touto nápovědou. Také zazpívaly písničku a zarecitovaly básničku.

Po splnění těchto úkolů byly děti obdarovány pracovní knihou „Hurá k zápisu“, pamětním listem a sladkostmi.

Děti byly snaživé. A pokud se něco nepovedlo, nevadí, k zápisu do MŠ se vše doučí.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.