Výprava za Velikonočním zajíčkem

Ve středu 28.3.2018 se konala ve školce U Dvou sluníček velká výprava za Velikonočním zajíčkem s plněním úkolů a hledáním pokladu. Ráno si děti hrály, vykreslovaly omalovánku se zajíčkem, povídaly si o Velikonocích a jejich znacích. Také si děti připomněly, že tradice je i hledání pokladu od zajíčka. Proto si děti zopakovaly pravidla slušného chování a bezpečnosti, pořádně se nasvačily a napily a vyrazily do šatny se obléci. Před školkou už pro děti byly připraveny šipky a fáborky. Vyfotit a hurá na dobrodružnou výpravu. Cestou děti plnily úkoly, které jim zajíček přichystal. Děti zpívaly, recitovaly, určovaly první písmenko ve slově, opakovaly názvy zvířátek a mláďátek a jejich zvuky. Hrály také huděbně-pohybovou hru: „Zajíček ve své jamce“. Děti si výpravu užívaly a snažily se splnit všechny úkoly, neboť poklad byl na dosah. Po splnění posledního úkoly šly děti hledat poklad na školní zahradu. Hledaly, hledaly a našly. Pro děti byly nachystány velikonoční balíčky, které děti moc potěšily.

Vesele Velikonoce.