Divadélko JOJO – Dlouhý, Široký, Bystrozraký

Dne 31.5.2018 přijel za dětmi do školky již známý divadelní soubor „JOJO“. Tentokrát si divadélko připravilo pro děti představení pohádky Dlouhý, Široký, Bystrozraký.

Pohádka byla o starém králi, který chtěl už svůj trůn předat svému synovi. A tak řekl princi, ať si vybere jednu z nevěst a ožení se s ní. Když si princ svoji nevěstu vybral, zjistil, že princeznu hlídá zlý čaroděj. Proto, aby mohl princeznu získat a oženit se s ní, čaroděj mu připravil tři úkoly, a to takové, že princ měl princeznu uhlídat po tři noci. První noc se princezna proměnila v žalud, druhou noc v kámen a třetí noc v prsten. Princ si ale s nelehkými úkoly vždy poradil, protože mu pomáhali jeho kamarádi Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Pohádka byla doprovázena dřevěnými loutkami, různými převleky, a dalšími rekvizitami.

Společně jsme si zazpívali, zacvičili a užili si plno legrace.

                                                                                                          Lucie Klapušová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.