Hrajeme si na pekaře a na pekařky

Pekař peče housky, uždibuje kousky … Moc pěkná a rytmická písnička, kterou si děti zpívaly 12.6.2018 dopoledne v MŠ U Dvou sluníček. Proč tuto píseň? Hlavním tématem týdne bylo povolání. A pro děti na zkoušku, aby si to vyzkoušely, bylo zvoleno povolání „Pekař“.

Děti si nejprve umyly ruce – čistota je velmi důležitá, poté se seznámily se surovinami, které budou pro pečení důležité, a kde se vůbec suroviny berou? Také nezapomněly nachystat plechy, váleček, pečící papír. A když bylo těsto hotovo – půl je hotovo, těsto je důležité. Ale co budeme péct? Sluníčka si rozdělila úkol – zelená pekla sladké a oranžová slané.

Válelo se, vymýšlely se různé tvary dle fantazie dětí. Samozřejmě troubu obsluhovala paní kuchařka Ivanka, děti do kuchyně nesmí. Po upečení si děti sedly do kroužku a vzájemně se obdarovaly svými výrobky. Byly moc dobré. Všichni si na nich pochutnali, vůně během pečení se vinula po celé školce.

Byl to moc dobrý den nejen chuťově.