Pasování školáků 19.6.2018

V úterý 19. června se konalo v naší MŠ Pasování předškoláků do řádu školáků. Slavnostního odpoledne se zúčastnilo 11 předškoláčků, královna, všechny paní učitelky a dokonce opravdový rytíř. Na své děti se přišli podívat rodiče i další blízcí.

Pasování zahájila královna, kterou ztvárnila p. ředitelka Jaruška. Děti poté zazpívaly „Hymnu MŠ“. Po písničce se všechny děti představily a samostatně zazpívaly písničku, nebo zarecitovaly básničku, podle vlastního výběru. Následovalo grafomotorické cvičení, kde děti předvedly, jak zvládají horní a dolní smyčku, vlnovku a „zuby“ a také správný úchop psacího náčiní. S písničkou „Jaro, léto, podzim, zima“ a básní „Měsíce“ ukázali předškoláci nejen pěvecké dovednosti, ale také znalost ročních období a měsíců v roce. Zvířátka si děti zopakovaly v písničce „Když jsem já sloužil“, která pobavila všechny přítomné. Báseň „Abeceda“ a píseň „Každá škola má svůj konec“ zazněly na samý závěr. Program uzavřelo samostatné pasování předškoláků na školáky, které provedl rytíř svým mečem. Děti si odnesly šerpy, balíček s knížkou, diplomem a rámečkem s fotografií. O výborné sladké i slané pohoštění se postarala naše paní kuchařka Ivanka s Andrejkou.

Všem předškolákům přejeme krásné sluníčkové prázdniny a v září úspěšné zahájení školní docházky.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.