První den v MŠ U dvou sluníček

Dne 3. 9. 2018 byl pro některé děti „Prvním dnem  nástupu“  do MŠ U DVOU SLUNÍČEK. Děti, které byly v MŠ poprvé, se seznámily se svojí značkou v šatně, přezuly se, rozloučily se s maminkami, tatínky, sourozenci a šly do třídy. Tam je pěkně přivítala paní učitelka a provedla je po třídě, aby si děti vybraly hračku, se kterou by si chtěly hrát. Paní učitelky děti postupně seznamovaly s pravidly v MŠ –  chodíme pomalu, jsme na sebe hodní, půjčujeme si hračky, uklízíme hračky, dodržujeme bezpečnost v umývárně – seznámily se s  návyky při mytí rukou s názornou ukázkou.

Po svačince si děti sedly do kroužku a postupně se mezi sebou seznamovaly. Kvůli deštivému počasí si děti nemohly hrát na školní zahradě, na kterou se moc těšily. Ale když se počasí umoudřilo, šli jsme s dětmi alespoň na malou vycházku a seznamovaly je s okolím MŠ a s pravidly slušného chování – zdravení.  A pláč? Byl jen malinkou chvilinku, neboť je ve školce spousta zajímavých věcí a na pláč se hned zapomnělo. První den se vyvedl.

Bylo na dětech vidět, že jsou spokojené, veselé. Byly všechny moc šikovné a učenlivé, brzy si vše zapamatovaly.