Štrůdlíček se peče…

K podzimu neodmyslitelně patří sklizeň ovoce. Z našeho stromu Bombardónu jsme s dětmi letos sklidili spoustu jablíček, a proto jsme se s oranžovými sluníčky rozhodli připravit štrůdl.

Za doprovodu písně „Štrůdlíček“ děti pomáhaly s přípravou. Dozvěděly se, co do takového štrůdlu patří, jak se jmenují jednotlivé suroviny a kuchyňské potřeby. Pomáhaly se strouháním jablíček, s válením těsta, s pokládáním nastrouhaných jablíček na těsto, se sypáním vanilkového cukru a skořice.

Ivanka nám naše štrůdlíčky upekla a po obědě si děti mohly dopřát štrůdl jako sladkou tečku.

Barbora Venclová