Ze psí boudy

Ve středu 26.9.2018 za námi do MŠ divadelní soubor JOJO s pohádkou „Ze psí boudy“. Děti se od rána moc těšily, neboť pohádky mají moc rády a vždy se mohou zapojit do jejich děje.

Hlavním hrdinou dnešní pohádky byl pes Bard. Žil na statku se svými páničky, kteří mu moc nerozumněli a proto byl moc smutný. I když se staral a hlídala dům a zvířátka – kuřátko, kačenku, prasátko, telátko, stále si připadal zbytečný a smutný. Proto se jednoho dne vydal do světa, aby konal dobré skutky. A to se mu během cesty také podařilo, nejen, že potkal červíky, ale také muchomůrku, zajíčky ptáčky, ale i moudrou sovu, která chtěla najít kouzelné zlaté lístečky, aby se uzdravila a omládla. Bard se nabídl, že sově pomůže a zlaté lístečky najde. Na pomoc si pozval i naše děti, ze kterých udělal agenty FBI. Naši agenti si také před hledáním museli protáhnout před náročnou cestou tělíčko. A pak se vydali společně hledat. Cestou se dozvěděli, že za vše může děsivý had, který má svoji kouzelnou moc ukrytou. Bard i naši agenti vše vypátrali a děsivého hada zahubili. A tímto odvážným skutkem osvobodili vílu. A strom? Strom zezlátl. Bard natrhal zlaté lístky a odnesl je sově. Ta byla moc šťastná a opět omládla. A Bard? Jeho přání bylo, aby mu jeho páníčkové porozuměli a s tím mu pomohla sova. Když se Bard vrátil domů, všichni mu porozuměli – byl nejspokojenějším pejskem na světě.

Pohádka se dětem moc líbila. Děkujeme a těšíme se na další pohádku.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.