Uspávání sluníčka – rozloučení s létem

Podzim už nám zaťukal na dveře a tak jsme s dětmi v úterý 25. září šli uspat sluníčko a rozloučit se s létem. Děti od rána vymalovávaly sluníčka remakolovými barvami .

Děti ze třídy 1 měly sluníčko zelené a děti ze třídy 2 sluníčko oranžové. Před cestou jsme si dětmi povídali o tom, jaké jsou znaky podzimu, jak se na podzim oblékáme a jakým způsobem se s letním sluníčkem rozloučíme. Po svačince a zopakování pravidel jsme se vydali na cestu.

Vzhledem k počasí jsme měli namířeno na most, neboť chvílemi vypadalo, že bude i sněžit. Hnaly se nad námi černé mraky, chvílemi vykukovalo i sluníčko. Děti si cestou všímaly padajícího listí, zbarvujících se stromů a střídajícího se počasí. Na mostě děti zazpívaly píseň: „Sluníčko, sluníčko“ a postupně házely svá sluníčka do řeky. Sluníčkům jsme zamávali a popřáli jim šťastnou cestu.

Ve školce po obědě jsme si všichni daly poslední zmrzlinu – rozloučili jsme se s létem. Těšíme se na tebe, až tu budeš opět s námi.

                                                                                                                        Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.