Návštěva paní knihovnice u oranžových sluníček

V úterý za námi přišla paní knihovnice Zdena Ivanovová s povídáním o adventu. Na uvítanou předaly děti paní knihovnici srdíčka s vánočními motivy a popřály hezké vánoce.

Své povídání zahájila paní knihovnice ještě listopadem. Přečetla dětem pohádku „Proč modřín opadává“, ptala se dětí, co se děje se stromy v zimě a jakou tradici slavíme právě v měsíci listopadu – Svatého Martina. Poté jsme si povídali o prosinci, zejména tedy o Vánocích. Děti se dozvěděly zajímavé informace o tom, jak se slaví Vánoce různě po světě a taky například, jak se slavily Vánoce v dávných dobách. Děti také sdělily paní knihovnici, co by si přály od Ježíška. Besedu jsme zakončily prohlížením knížek s vánoční tématikou, s nichž některé využijeme jako četbu před spaním v předvánočním čase.

Děkujeme za paní knihovnici za návštěvu a za příjemné zpestření dopoledne.

Barbora Venclová