Paní učitelka Barunka slaví svátek, Seznámení dětí s tradicí sv. Barbora

Rok se s rokem sešel a je tu opět svátek Svaté Barbory, který připadá na 4. prosince. Této role se neujal nikdo jiný, než já, jelikož druhá paní učitelka Barunka je na mateřské dovolené. Převlečená do bílých šatů jsem děti s tou tradicí seznámila. Naučili jsme se všichni společně básničku s názvem „Barborky“ a pověděli jsme si o zvyku, který se k této tradici váže. Větvičku zlatého deště, nebo třešně si děti odnesly domů a při vykvetení do Štědrého dne, zavládne u vás doma klid, štěstí a pohoda po celý příští rok.

Barbora Venclová