První jarní den

První jarní den 21.3.2019, jsme přivítali s úsměvem. Ráno jsme se s dětmi u klavíru naučili píseň: „Vozilo se na jaře“, děti mě doprovázely hrou na ozvučná dřívka a štěrchajícími vajíčky. Po té jsme si v kroužku povídali, jak jsme vyhodili „Morenu“, a proč? Že už je tu „Jaro“ a my se půjdeme podívat mezi zahrádky a hledat jarní květinky. Ale také, že si musíme vyrobit k jaru klíč. Děti si klíč vykreslily, poté nalepily na tvrdý papír, vystřihly a pověsily na krk. Pak jsme se napili a šli do šatny se převléci. Ještě jsme si zopakovali pravidla slušného chování a pravidla bezpečnosti při chůzi do kopce a z kopce. A co budeme cestou pozorovat? Čeho si budeme všímat? Cestou mezi zahrádky děti pozorovaly květiny, probouzející se stromy a keře. Počasí nám opravdu přálo. Bylo opravdu jarně. Cestou si děti zpívaly písně o jaru.

První jarní den děti přivítaly ve čtvrtek 21. března. K odemčení jara si děti vyrobily květinkové klíče, které si vykreslily veselými barvami. Procvičovaly tedy trpělivost a fantazii při vykreslování, jemnou motoriku při stříhání a lepení. S jarními klíči na krku a slunečným počasí jsme se vydali „Mezi zahrádky“ v Brněnci, kde děti pozorovaly probouzející se jarní přírodu. Měli jsme to štěstí vidět několik trsů sněženek, pár sedmikrásek, rašící pupeny u stromů a keřů a zelenající se trávu. Touto procházkou, zpěvem písniček a recitací básniček, děti odemkly jaro.

Barbora Venclová