„Plavání“ – první lekce

V pátek 12. dubna nastal dětmi dlouho očekáváný den a to první lekce plaveckého výcviku na krytém bazéně ve Svitavách.

S dobrou náladou a s potřebným vybavením v batůžkách jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl přímo před krytý bazén. Za doprovodu paní instruktorky se děti seznámily se základními pokyny. U malého bazénu už na nás čekal náš pan instruktor, který dětem poskytl informace o průběhu plaveckého kurzu a hlavně o bezpečnostních pravidlech.

Jakmile byly děti řádně poučené, následoval první vstup do vody a to na okraj bazénu. Děti si vyzkoušely několik cvičení – opláchnutí obličeje vodou, kopání nohama, nebo básničku „Žába“ s doprovodným pohybem. Dále si děti zkusily plavání s destičkou, hru s malými míčky a jízdu na skluzavce. Na závěr si mohly děti půjčit různé hračky a hrát si s nimi ve vodě.

S úsměvy na tváři a plni nových zážitků jsme se usušení vraceli opět do autobusu, kde na nás čekal pan řidič a odvezl nás zpět do školky. Ve školce byl pro nás připravený vynikající oběd od Ivanky, který přišel unaveným plaváčkům k chuti.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.