Zápis na nečisto

Jak to tak bývá, každým rokem se v MŠ koná „Zápis na nečisto“. Tento zápis je určen všem dětem, kteří se chystají k zápisu do 1. třídy ZŠ. Zápis proběhl 18. února 2020 v odpoledních hodinách, aby se ho mohli zúčastnit i rodiče. Před zápisem se děti dozvěděly, co vše by měly umět a znát při nástupu do 1. třídy. Jelikož  paní učitelky s dětmi  průběžně vše trénovaly,  děti se neměly čeho obávat. Děti byly rozděleny do čtyř skupin a po té i ke stolečkům. Každý stoleček měl jiný úkol. Děti měly dostatek času si vše promyslet, aby mohly odpovídat na dané otázky. U prvního stolečku děti procvičily geometrické tvary, barvy,  prostorovou orientaci a také nám zazpívaly oblíbenou píseň nebo zarecitovaly báseň. U druhého stolečku se děti představily, řekly své bydliště, rok narození, nakreslily postavu se správným úchopem tužky. A u dalšího stolečku si procvičily zavazování tkaniček a paní učitelka dávala dětem jednoduché otázky, na které děti měly odpovídat. U posledního stolečku byl pro děti připraven obrázkový materiál s pohádkami. Děti vyprávěly dle vlastní fantazie nebo s touto nápovědou.

Po splnění těchto úkolů byly děti obdarovány pracovní knihou, pamětním listem, bublifukem, stojánkem s motýlkem, tužkou, gumou a sladkostmi.

Děti byly snaživé. A pokud se něco nepovedlo, nevadí, k zápisu do MŠ se vše doučí.