Divadelko JoJo

Ve středu 17.6.2020 nás přijelo navštívit divadélko „Jo Jo“ s pohádkou „Výlet do cirkusu“. Pohádka se tentokrát odehrávala venku, na zahradě MŠ. Nejdříve každé z dětí dostalo vstupenku do cirkusu.

Poté už pohádka mohla začít. Celá pohádka byla o zvířátkách, která měla vystupovat v cirkuse se svými kousky a dovednostmi. Na úvod se představil tygr Milouš, který trénoval svůj kousek na koloběžce a při tom se zranil. Přijela pro něj sanitka a musel místo trénování odpočívat. Místo něj trénovalo na koloběžce prasátko. Mezi vystupujícími byla zvířátka – opička Mufinka (skákala na laně), slon Fufík (kouzelná kapsička plná bublinek), papoušek Giuseppe (nesl činku i s naší Sofinkou), prasátko a tygříci (jízda na koloběžce), pes Lilinka (uměl povely), kouzelník lev (měl kouzelný klobouk a plno zvířátek v něm, měl kouzelný domeček, který dětem měnil účesy). A protože byl tygr Milouš naštvaný, že nemůže vystupovat, sáhl na kouzelnou kouli, která nebyla jeho, a zmenšil se. Ale protože mu zvířátka dala ještě druhou šanci, za pomocí kouzla a čarování s dětmi, se tygřík Milouš zase zvětšil.

Celá pohádka byla doprovázena písničkami, hrou na hud.nástroje, zpěvem a pohybem. Děti si také zopakovaly, co děláme, když se někdo zraní a jaké číslo má záchranná služba. Děkujeme divadélku za pěknou pohádku a budeme se těšit na příště.

Klapušová Lucie

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.