Výpravná cesta za strýčkem Podzimem

Na konci září začal podzim a nám dnes do školičky přišel dopis od strýčka Podzima, ve kterém nám psal, že si pro děti připravil výpravnou cestu plnou podzimních úkolů a zábavy.

Počasí dnes bylo takové pravé podzimní – chvíli sluníčko, chvíli déšť, ale to nám ani trochu nevadilo. S holínkami na nohou, nepromokavými bundami a pláštěnkami jsme se vydali podle žlutých fáborek a šipek. Červené fáborky značily vždy nějaký úkol. Strýček Podzim si děti vyzkoušel v různých oblastech – recitovaly podzimní básničku, zpívaly píseň s podzimní tématikou, jmenovaly znaky podzimu, zahrály si pohybovou hra „Zajíček v své jamce“, poznávaly zvířátka podle zvuku a také určovaly správné názvy ovoce a zeleniny na obrázcích. Odměnou za splněné úkoly byl dětem poklad, který strýček Podzim ukryl na naši sluníčkovou zahradu. A o jaký poklad vlastně šlo? No přeci o balíček plný zdravých dobrot, za který děti strýčkovi poděkovaly 3x hlasitým kouzelným slovíčkem „Děkujeme“.

Venclová Barbora