Tradice Tři králové

Dne 6.1.2021 se děti ráno přivítaly, nasvačily, zacvičily si, usadily na židličky ve třídě zelených sluníček a netrpělivě čekaly na návštěvu, která měla ten den přijít. Kolem půl desáté někdo zaťukal na dveře a do třídy vešli tři osoby- Tři králové- Kašpar, Melichar a Baltazar. V ruce nesli dary pro čerstvě narozené chudé miminko- Ježíška, který přišel na svět, aby nám všem lidem přinesl radost, lásku a požehnání. Kašpar Ježíškovi donesl myrhu, zázračnou mast pro uzdravení, Melichar zlato a Baltazar kadidlo. Položili Ježíškovi dary k jesličkám a poklonili se mu. Společně s dětmi zazpívali písničku ,,My tři králové jdeme k vám“ a na dveře napsali K+M+B 2021, aby všichni v domě byli celý rok zdraví a spokojení.

Druhý den děti ze třídy oranžových sluníček dramaticky a hudebně secvičily příběh Tří králů pro kamarády ze zelených sluníček. Představení se jim moc povedlo a děkujeme všem za spolupráci.