Zápis nanečisto

Úterní dopoledne patřilo zejména budoucím školáčkům, pro které jsme si p. učitelkami připravily tzv. „Zápis nanečisto“. V minulých letech byla akce pořádána v odpoledních hodinách za účasti rodičů, ale jelikož daná situace, způsobená pandemií koronaviru, společné akce neumožňuje, zvolily jsme alespoň tuto variantu.

Děti si vyzkoušely úkoly, se kterými by se poté mohly setkat u skutečného zápisu do základní školy. U prvního stanoviště, které měla na starosti p. učitelka Barunka K. se děti přestavily celým jménem, uvedly své bydliště, věk, popř. doplnily informace o své rodině a také kreslily tužkou svoji postavu. Druhé stanoviště patřilo pohádkám, které měly děti převyprávět za pomoci obrázků. P. ředitelka Jaruška vyslechla klasické pohádky, mezi kterými nechyběla Červená Karkulka, či Perníková chaloupka. Součástí tohoto stanoviště bylo také zavazování tkaniček. U dalšího stolečku si p. učitelka Ivča děti vyzkoušela z jazykových dovedností – rozklad slov na slabiky, určování počátečního písmenka u slov, protiklady apod. Děti zde také zpívaly písničku a recitovaly básničku dle vlastního výběru. Poslední, čtvrté stanoviště patřilo matematickým dovednostem. Zde mi děti předvedly, zda poznají barvy a geometrické tvary a jak se orientují v prostoru. Vyzkoušeli jsme si také počítání předmětů a znalost číslic.

Děti byly šikovné, úkoly zvládaly velice dobře. Odměnou jim byl pamětní list, potřeby pro školy a něco dobrého na zub.

Děkuji rodičům za čas, který si našly, abychom mohli společně získané výsledky zkonzultovat.

Barbora Venclová, DiS.