Návštěva ZŠ Brněnec – 17.6.2021

Následující den, tedy 17.6., se sedm pasovaných školáčků vypravilo na exkurzi do Základní školy v Brněnci. Přivítala nás p. učitelka Dosedělová, která nás zavedla do první třídy, která sídlí ve druhém patře. Děti se navzájem přivítaly a poté se školkové děti prvňáčkům představily. Následovalo pár drobných úkolů od p. učitelky, který děti hravě zvládly. Poté si děti vyzkoušely sezení v lavici a na závěr zazpívaly kamarádům „Hymnu MŠ“ a píseň „Školáci“.

Naproti 1. třídě je umístěna 2. třída, kam směřovala naše druhá návštěva. Zde nás uvítala p. učitelka Karlíková. Děti se opět pozdravily a poté si za pomoci druháčků složily lodičku se svým jménem, která přes letní prázdniny dopluje právě do 1. třídy. P. učitelka také dětem ukázala, kde najdou toalety a jak vypadají družiny. S pozdravem třeťáčků v prvním patře byla naše návštěva u

konce. Děti si odnesly plnou náruč věcí – obrázky a výrobky od školáků a také malou sladkost.

Děkujeme ZŠ Brněnec za pozvání a za celkovou spolupráci. Přejeme všem krásné prázdniny, plné sluníčka a nezapomenutelných zážitků.

Barbora Venclová, DiS.