01.11.2016 – Halloweenský karneval

V úterý 1. listopadu proběhl v našškoličce U dvou sluníček „Halloweenský karneval“. Děti se na tuto slávu připravovaly již od rána. Pomáhaly p. učitelkám s výzdobou třídy a s přípravou halloweenských úkolů. Ozdobily si nafukovací balónky strašidelnými obličejíčky, někteří si vyrobily kouzelné klobouky, nebo si nechaly od p. učitelek Barunek pomalovat obličej.

Po svačince jsme se všichni shromáždili ve třídě oranžových sluníček, kde jsme si pověděli, jak bude ten náš Halloweenský karneval probíhat, a zazpívali jsme si „Štrůdlíček“. Poté jsme se přemístili do třídy 1., kde už byly nachystané úkoly. První disciplína spočívala v létání na koštěti mezi kužely s míčkem na lžičce, děti si zahrály na Harryho Pottera. Druhý úkol bylo prolézání strachovým tunelem a obručí. U třetího úkolu se děti pobavily nejvíce. Ve třech kouzelných nádobách (naplněných uvařenými špagetami, pískem a listy) hledaly kaštany. Poté přeskakovaly různě vysoké překážky a nakonec si vylezly po žebřinách pro sladký bonbónek. Po splnění všech disciplín následovalo tancování. Samozřejmě nechyběla ani naše oblíbená „Šmoulí makarena“. Závěr Halloweenského karnevalu proběhl opět ve třídě oranžových sluníček, kde p. učitelky Barunka. Z. a Jaruška bouchly dětské šampáňo. Děti si vysoutěžily čokoládový croissant, který se snědly ve školce a domů si odnesly diplom a halloweenské sladkosti.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“95″ gal_title=“01.11.2016 – Halloweenský karneval“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.