16.11.2016 – Pohádky z pařezové chaloupky, Jak vařili šípkový čaj

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Ve středu 16. 11. 2016 hned po svačince přišla za dětmi do MŠ U DVOU SLUNÍČEK na návštěvu paní knihovnice Ivanovová. Děti ji velmi pěkně přivítaly a obdarovaly přáníčky a šípkovým čajem, který si vypijí při návštěvě knihovny s paní knihovnicí. Nejprve se paní Ivanovová ptala, jestli někdo ví, kdo bydlí v pařezové chaloupce. Oranžová sluníčka hned reagovala, neboť Křemílek a Vochomůrka jsou velmi známé a oblíbené postavičky. A copak mají tihle dva skřítkové stejného? Přeci čepičky. Pak paní Ivanovová dětem pohádku přečetla a děti velmi pěkně poslouchaly a pečlivě ji vnímaly. Potom si o pohádce povídaly, kdo v ní vystupoval, co se v ní vlastně dělo, kdo jim pomohl. Knihu si děti mohly prohlédnout, byla plná obrázků. Závěrem si všichni vypili šálek šípkového čaje a vykreslili si omalovánku dle vlastní fantazie. Pohádka se moc líbila. Děti byly moc hodné. Pohádku shlédly i na PC.

Děkujeme paní knihovnici za čas strávený s námi v MŠ a těšíme se na další setkání.

Jarmila Homolková

[Best_Wordpress_Gallery id=“107″ gal_title=“16.11.2016 – Pohádky z pařezové chaloupky, projekt“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky, Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.