06.01.2017 – Příchod Tří králů a hledání pokladu od Tří králů

V pátek 6. ledna se děti usadily u stromečku ve třídě oranžových sluníček a vyčkávaly návštěvu v podobě Tří králů. Ještě před jejich příchodem si děti zopakovaly s p. uč. Barunkou příběh o narození Ježíška. Emička sehrála Pannu Marii a František Josefa. Děti si zopakovaly písničku „My Tři králové“ a za chviličku již slyšely blížící se kroky. Kašpar, Melichar a Baltazar jsou tu! Jako první se dětem představit král s písmenkem K na své koruně – Kašpar, jako druhý Melichar a třetího krále děti poznaly hravě, jelikož měl tmavou pleť. Tři králové přinesli Ježíškovi dary – zlato, kadidlo a myrhu. Abychom měli po celý rok štěstí, napsali nám Tři králové nad dveře K+M+B 2017 a za zpěvu písně „My tři králové“ šli vinšovat k dalším lidem. Ještě před ochodem nám Tři králové oznámili, že pro nás ukryly v prostorách MŠ nějaký poklad.

Jakmile návštěva odešla, šly se děti převléknout do teplého zimního oblečení a vyrazily s p. učitelkami za bytovku. Zasněžený kopec děti sjížděly na saních, na bobech i na lopatách. Po dostatečném vyřádění venku se děti vrátily zpět do školičky a hledaly již zmíněný poklad od Tří králů. Děti prohledaly všechna zákoutí, až poklad opravdu našly. Skládal se z dobrůtek a z diplomu.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“134″ gal_title=“06.01.2016 – Příchod Tří králů“]