02.03.2017 – Návštěva knihovny v Moravské Chrastové

Březen je měsíc knihy, a tak jsme se ve čtvrtek 2. března vydali s dětmi do knihovny v Moravské Chrastové. Přivítala nás paní Ivanovová, které děti předaly drobný dáreček, obrázky a srdíčka. Poté jsme se usadili v oddělení pro dospělé, kde pro nás měla paní knihovnice připravené zajímavé povídání. Děti se například dozvěděly, proč právě březen je nazýván měsícem knihy, jaká kniha na světě je považována za největší a naopak za nejmenší. Paní Ivanovová také dětem přečetla pohádku od B. Němcové. Poté si děti mohly půjčovat knížky k prohlížení. Některé děti zaujaly také dětské časopisy, kterých v knihovně bylo také dost. Dětem se v knihovně líbilo, poznaly spoustu nových knih a doufáme, že i touto návštěvou jsme zlepšili vztah dětí k literatuře.

Tímto děkujeme paní knihovnici Ivanovové za pozvání a těšíme se na její návštěvu v naší školce s projektem „Pohádka na každý měsíc“.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.