24.03.2017 – Úklid školní zahrady a Popletená pohádka

V pátek dopoledne nám přálo pěkné počasí, a tak jsme se s dětmi rozhodly, že probudíme naši školní zahradu ze zimního spánku. Děti s pomocí paních učitelek shrabaly spoustu listí, které poté plnily do připravených pytlů. Pomáhání se dětem líbilo, práce s dětskými hráběmi jim šla velice dobře. Uklizenou zahradu děti využijí ke hraní od příštího týdne.

Po vydařeném úklidu jsme se přesunuli do třídy zelených sluníček, kde už na nás čekalo divadélko JÓ-JO s „Popletenou pohádkou“. Pohádka jako vždy začala úvodní vítací písničkou. Jako první se nám představila koza Lízinka s pejskem, kteří si prohlíželi pohádkovou knížku. Pejsek si během prohlížení vzpomněl na kouzelný kufr a vydal se ho hledat. Lízinku mezitím navštívil krtek, který našel podivné vajíčko. Lízinka přemýšlela, čí by takové vajíčko mohlo být, ptala se oveček, prasátek, kočiček, slepiček a dokonce i čápů u rybníčka, ale nikomu vajíčko nepatřilo. Když se pejskovi podařilo najít kufřík, ukázala Lízinka vajíčko i jemu, ale pejskovo také nebylo. A pak se to stalo, dozvěděli jsme se, že vajíčko patří zlému černokněžníkovi. Vajíčko bylo smutné, že mu chce černokněžník ublížit, a tak mu pejsek s kozou Lízinkou vyprávěli různé pohádky – O Červené Karkulce, O slepičce a kohoutkovi a O třech prasátkách. Zvířátka ale pohádky vždycky nějak popletly a děti se smály na celé kolo. Vajíčko se pohádkám nejspíš také smálo, protože najednou „křup“ a z vajíčka se vylíhl roztomilý dráček. Děti zlého černokněžníka zastrašily, dráčka tím zachránily a vše dobře dopadlo.

Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Děkujeme divadélku JÓ-JO za veselé jarní představení.

Barbora Venclová