12.04.2017 – Velikonoční dílničky

Jak už to tak bývá, Velikonoce, svátky jara, barvení vajíček, pletení pomlázky, setí osiva. To vše patří k těmto svátkům. Děti si pro rodiče osení zasely týden předem, aby jim povyrostlo a bylo přiměřeně vysoké. Také si zapíchly větvičky a s pomocí paní učitelky Barunky je svázaly. Celý týden se staraly, aby osení mělo dostatek vlhkosti. Sledovaly i to, kdo ho má vyšší a jak je to možné. Některé děti si totiž svá zrníčka schovala do hlíny, jiné je nechaly jen tak na povrchu – záhada vyřešena. V pondělí odpoledne si děti otiskly své ručičky a nožičky, to bylo na přípravu zápichu. Ve středu 12. 4. 2017 ráno si děti v kroužku povídaly o Velikonocích, dárečcích, které budou tento den vyrábět. Ukázala jsem a seznámila děti přáníčky a dárečky, které budou vyrábět, jak je budou vyrábět a co budou potřebovat. A že bude důležitá i bezpečnost při stříhání, dodržování čistoty při lepení a dodržování čistoty během činností. Dětem se vše velice líbilo a těšily se, až budou moci začít. Nachystaly si pracovní ubrus, lepidla, potřebné pomůcky. A pak už si jen vybraly barvu zajíčka, přáníčka, travičky a mohly pracovat. Činnost je velice bavila. Po napsání přáníček se sami podepsaly. Při vystřihování dodržovaly všechna smluvená pravidla. Při výrobě zápichu si daly také záležet, vždyť otisky nožiček na žlutém kuřátku patřily právě jim. A rodiče uvidí, jak děti rostou. Pak si zápichy zapíchly do osení a těšily se, až rodiče obdarují svými dárečky. Když odcházely domů, bylo vidět, jako moc jsou na sebe pyšní. VESELÉ VELIKONOCE VŠEM.