„Malí zahradníci“

V dubnu jsme si s dětmi zasadili do truhlíku 2 sazenice rajčat a jednu okurku. Děti se o truhlík staraly, poctivě ho zalévaly, neboť moc dobře vědí, že rostlinka bez vody nemůže růst. Rajčátkám se dařilo celkem dobře, dávala dětem najevo, jak moc potřebují vodu. U okurky to dopadlo špatně. Když byla velká vedra a sazeničky se nechaly na okně přes víkend, sluníčko mělo takovou sílu, že listy okurky spálilo. Přes prázdniny, kdy byla školka uzavřena, jsem chodila rajčata zalévat, aby se děti mohly radovat z úrody. A opravdu, když přišly do školky, byla radost se podívat, co se s rajčátky stalo. Postupně červenala a dozrávala. A jak moc dobře chutnala. Starali jsme se o ně dobře.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.