Zimní olympiáda

Když nám napadlo venku mnoho sněhu, bylo potřeba toho využít. Proto jsme uspořádali pro děti zimní olympiádu, která se konala dne 30.1.2019. Před zimní olympiádou jsme si s dětmi povídali o tom, které zimní sporty znají, a co je potřeba k těmto sportům za vybavení.

Když jsme si společně s dětmi zopakovali pravidla bezpečnosti, šli jsme za bytovky, kde se zimní olympiáda uskutečnila. Děti čekaly celkem čtyři úkoly. První z nich byl sjezd na bobech a na sáních z kopce dolů, druhý úkol byl běh mezi kužely, třetí úkol byl takový, že paní učitelky vozily děti na bobech mezi kužely, a posledním úkolem bylo trefit míčem co nejvíce kuželek. Při těchto úkolech děti rozvíjely hned několik oblastí – jemnou i hrubou motoriku, obratnost, pozornost, vnímavost, trpělivost, spolupráci, soustředěnost…

Všechny děti se snažily plnit úkoly co nejlépe, a proto si každý zasloužil zlatou medaili (oplatek) a diplom. Všichni jsme si užili spoustu legrace a jsme rádi, že nám počasí přálo.

Lucie Klapušová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.