Pasování do řádu školáčků

V úterý 18. června odpoledne čekalo na devět předškoláků naší školky slavnostní Pasování do řádu školáků.

Po příchodu rodičů a dalších blízkých se ujala slova p. ředitelka Jaruška, která všechny přítomné přivítala. Poté následovala „Hymna MŠ U Dvou sluníček“, která představovala úvodní píseň k celému programu. Po písničce se předškoláci jeden po druhým představily – uvedly své jméno a příjmení, kolik mají roků a kde bydlí. Podle svého vlastního výběru buď zazpívaly písničku, nebo zarecitovaly básničku. Následovala další píseň, ve které děti ukázaly, jak správně znají roční období. Píseň „Jaro, léto, podzim, zima“ doprovázela p. učitelka Lucka na klavír a byla doplněna o tématické kostýmky. Děti zpívaly nejen skupinově, ale také ve dvojicích a trojicích. Aby děti dokázaly, že znají nejen roční období, ale také měsíce v roce, zarecitovaly báseň „Měsíce“. Dalšími úkoly, které děti zvládly bez problémů, byla znalost barev, geometrických tvarů, zvířátek, určování počátečního písmenka u slov a rozklad slov na slabiky. Na samotný závěr programu děti hromadně zarecitovaly báseň „Už půjdu do školy“ a zazpívaly oblíbenou písničku „Každá škola má svůj konec“.

Poté následovalo samotné pasování a to nikým jiným, než pravým rytířem. Po vyřknutí věty“ „Pasuji tě do řádu školáku“, byly děti vyfotografovány a obdržely na památku dárkový balíček, ve kterém se ukrývalo například tričko s logem naší školičky, pohádková knížka, nebo pamětní list. Následně pokračovala volná zábava s vynikajícím občerstvením.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.