„Sarka Farka“ – divadelní soubor JOJO

V pondělí 24. června nás přijelo navštívit divadélko „Jo Jo“ s pohádkou „Sarka Farka“. Celou pohádku vyprávěly dvě opičky (paní divadelnice převlečené v kostýmech). Pohádka byla o tom, jak jeli dva turisti do Safari za zvířátkami. V Safari viděli např. slona, hrocha, kraba, želvu, surikaty, krokodýla, plameňáka,…

Když šli turisti kolem, viděli, že plameňák zrovna slaví narozeniny, a zvířátka měla pro něj připravit písničku a dáreček. Za dáreček dostal plameňák kaktus a za odměnu si mohly děti přes něj přeskočit. Cestou Safari si chtěli turisti vyfotit také papouška, ale během toho jim z batohu vzal a snědl svačinu lemur Maky.

Nakonec ale vše dobře dopadlo a opičky našly batoh i s lemurkem Makym. Celá pohádka byla doprovázena písničkami (na ukulele a harmoniku), pohybem, plyšáky, převleky,…

Na závěr děti dostaly malou sladkou odměnu.

Lucie Klapušová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.