První den ve školičce U Dvou sluníček

Dne 2. 9. 2019 byl pro některé děti „Prvním dnem nástupu“ do MŠ U DVOU SLUNÍČEK. Děti, které byly v MŠ poprvé, se seznámily se svojí značkou v šatně, přezuly se, rozloučily se s maminkami, tatínky a šly do třídy. Tam je pěkně přivítaly paní učitelky a provedly je po třídě, aby si děti vybraly hračku, se kterou by si chtěly hrát. Paní učitelka Barunka Venclová, která má třídu 2 si s dětmi zopakovala pravidla MŠ – chodíme pomalu, jsme na sebe hodní, půjčujeme si hračky, uklízíme hračky, dodržujeme bezpečnost v umývárně – zopakovala si s dětmi i návyky při mytí rukou s názornou ukázkou. S dětmi zelených sluníček do umývárny chodily paní učitelky a postupně je seznamovaly s návyky hygieny. Po svačince se děti postupně seznamovaly s prostory i zaměstnanci MŠ. Také se zelená sluníčka seznámila s básničkou: „Naše brněnecká školička“ s pohybovým vyjádřením. Zazpívaly si také písně, které znaly. A pláč? Objevil se u těch nejmenších, ale to tak občas bývá. Paní učitelky děti postupně zabavovaly, aby nebyly smutné, aby se jim tolik nestýskalo. Sice to chvilku trvalo, ale povedlo se. I přes špatné počasí se den vyvedl. Děti se postupně zapojovaly do hraní a rozvíjely mezi sebou přátelství.

Všem dětem přejeme, aby se jim ve školičce líbilo, byly spokojené, šťastné, našly si kamarády, kamarádky a naučily se vše potřebné pro rozvoj svojí osobnosti.

Jarmila Homolková a kolektiv MŠ

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.