Výpravná cesta za strýčkem Podzimem

Na pátek 4. října si paní učitelky pro děti připravily „Výpravnou cestu za strýčkem Podzimem“ plnou úkolů a zábavy.

Po svačince se děti sešly ve třídě oranžových sluníček, kde si přečetly dopis od strýčka Podzima. V dopise bylo napsáno, že se mají vydat po fáborkách a hledat obrázek strýčka, kde bude dopis s úkolem. Jelikož nám nepřálo počasí, tak fáborky dovedly děti do třídy zelených sluníček, kde hledaly dopisy. Když děti našly všechny dopisy, tak se posadily do kroužku a paní učitelka postupně dopisy četla, aby děti mohly splnit úkoly. A tak děti musely např.: říct jaké je roční období, vyjmenovat roční období, zazpívat písničku s ročním obdobím, představit se, postavit sluníčko z kaštanů, vyjmenovat znaky podzimu, vyjmenovat druhy ovoce a zeleniny, zahrály si hru na „Dráčky a vítr“ a nakonec hádaly podzimní hádanky. Když děti splnily všechny úkoly, tak se vydaly hledat odměnu. Odměna na děti čekala v jídelně formou balíčku plný vitamínů.

Barbora Zeráková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.