INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021

Vážení rodiče, milé děti,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR  od 29. března do 11. dubna prodloužila současný stav, pokračuje se v dosavadním režimu – je zakázána osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole.

Děti, povinně se vzdělávající, pokračují v distančním vzdělávání, které je pro ně povinné!! Pokud je však dítě nemocné či se z jiných důvodů nemůže distanční výuky účastnit, rodič dítě omlouvá, tak jak jsme zvyklí běžně během školního roku, a to pomocí telefonu nebo mobilní zprávy.

Přikládám informace k postupnému otevírání MŠ po datu níže:

MATEŘSKÉ ŠKOLY

Pouze povinné předškolní vzdělávání, ve skupinách max. po 15 dětech.

OCHRANA NOSU A ÚST
Všichni povinně ochrana úst a nosu.
a) Zaměstnanci škol a školských zařízení: respirátory (standardy dle MO MZd).
b) Děti  MŠ: zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd.

TESTOVÁNÍ
Povinné neinvazivní testování pro MŠ:
– antigenní testování 2x týdně (v případě nekaždodenní výuky 2 a méně po sobě jdoucích dní, stačí testování jen 1x týdně)
– PCR 1x týdně
– první test vždy 1. den prezenční výuky v daném týdnu
– testování neprobíhá v případě individuálních konzultací, výuky 1 na 1 a individuálních poradenských služeb
HOMOGENITA
Povinná homogenita všech tříd a skupin. Platí i na pozemcích školy, venkovní výuce apod.
VSTUP A POHYB TŘETÍCH OSOB V PROSTORÁCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ
Vstup třetích osob (mimo děti či zaměstnance) v době provozu školy do budov bude zakázán.

V nejbližších dnech obdržíte podrobné informace o organizaci předškolního vzdělávání na jednotlivých pracovištích a testování dětí.

Děkuji Vám všem za vaši trpělivost, spolupráci a vstřícnost, musíme věřit, že jsou tato rozhodnutí správná a potřebná pro zdraví nás všech!