Výlet s předškoláky

Pro letošní rok jsme si pro budoucí školáky a školačky připravily výlet do Poličky. Cílem naší výpravy byla zábávně-naučná výstava s názvem „Zábaviště pro sviště“ a poté přespávání ve školce s dalším programem.

Do Poličky jsme se dopravili autobusem a poté motorovým vlakem. V prostorách radnice na nás čekala herna plná nádherných ilustrací paní Venduly Hegerové. Na děti toho tu čekalo opravdu hodně – sportovní aktivity v improvizovaném lese, obří leporelo, odchůdek se vším možným, loutky k dramatizaci pohádek, xylofony, magnetické tabule s různou tématikou, spousta puzzlí, pexes, skládaček a také fotokoutek.

Návštěvu Poličky jsme zakončili zmrzlinou. Po návratu do školky na děti čekala večeře v podobě toustů, čtení z oblíbených knížek a sledování pohádek. I přes noční bouřku, zvládly všechny děti první a zároveň poslední přespávání ve školce velice dobře. A teď už hurá do školy!

Barbora Venclová, Dis.