Mikulášská nadílka

Pátý prosinec patří návštěvě Mikuláše. Nebylo tomu jinak ani v naší sluníčkové školičce. V pondělí dopoledne zazvonil zvoneček a za dveřmi stál Mikuláš, spolu s krásným andílkem a černým čertem.

Mikuláš děti přivítal, ptal se, zda byly hodné a celý rok poslouchaly maminku a tatínka a také paní učitelky ve školce. Andílek dětem ukázal košík plný balíčků s dobrotami a sdělil jim, že pokud předvedou nějakou pěknou básničku, či písničku mohou sladký balíček obdržet. Děti tedy postupně, jeden po druhém zpívaly a recitovaly. Mikuláš, anděl a dokonce i čert byli překvapeni, jak to děti statečně zvládly a jak jsou šikovné. Dopadlo to tedy nejlépe, jak mohlo, balíčky se rozdaly všechny a čert odcházel s prázdným pytlem.

Za doprovodu společných mikulášských a vánočních písniček se děti s návštěvou rozloučily a sladké balíčky si odnesly domů.

Barbora Venclová, Dis.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.