Jójo – O nezbedných kůzlátkách

Hned první březnový den nás ve školce navštívil divadelní soubor JOJO s krásnou pohádkou O neposlušných kůzlátkách. Děti napjatě očekávaly příjezd umělkyň do naší MŠ. Po jejich příjezdu sledovaly, jak se celá divadelní scéna staví a náhledly tak „pod pokličku“ divadelním představením.

Na začátku jsme byly písní vtaženi do pohádkového děje a následně jsme si zacvičily s vlkem a poradily mu, jak získat potravu. Děti také vlkovi velmi dobře poradily, jak přelstít kůzlátka a se zaujetím sledovaly zápletku. Pohádka skončila dobře, maminka koza vlka vyhnala do rybníka, odkud ho zachránil pan doktor. Vlk mu slíbil, že mu bude doma uklízet, vařit a starat se o domácnost a za svou službu bude odměněn výbornými řízky, které mu pan doktor připraví. Protože „bez práce nejsou řízky“.

Divadelnímu souboru JOJO velmi děkujeme a těšíme se na další představení.

Bc. Hana Hašková