12.05.2016 – Ferda Mravenec

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Jelikož už je jaro a příroda se zcela celá celičká probudila, ve školce paní učitelky s dětmi začaly probírat téma „Louka plná barev“. Děti vedly mezi sebou rozhovory, jak taková louka vypadá, jaké má barvy, co vše, na ní můžeme vidět. Nejen květiny, ale i různý hmyz, mezi který patří i náš velmi známý představitel Ondřeje Sekory Ferda mravenec. Paní učitelka Jaruška pozvala do MŠ 12.5. 2016 paní knihovnici Zdenu Ivanovovou, která si pro děti připravila vyprávění o Ferdovi. Děti nachystaly přáníčka a paní knihovnici velmi pěkně přivítaly a popřály moc pěkný den. Pak se v tichosti posadily a zaposlouchaly se do vyprávění o velmi šikovném mravenci, jeho velmi chytrém kamarádovi brouku Pytlíkovi, namyšlené Berušce, která se Ferdovi moc líbila a také o zlém šnekovi, který chtěl Ferdovi uškodit. Ale Ferda byl velmi šikovný a vždy se našel někdo, kdo mu pomohl. Příběhy o Ferdovi bývají i velmi poučné. Vždy se z každého příběhu dozvíme o zlých i dobrých skutcích, které jsou velmi důležité. Pohádka se dětem velice líbila, děti velmi pěkně naslouchaly a zapojovaly se do rozhovoru. Nakonec si vykreslily připravenou omalovánku pastelkami dle vlastní fantazie. A že bylo pěkné počasí, vydaly se děti k Šafářově skále, kde pozorovaly velké mraveniště s pracovitými mravenci.

Paní Ivanovové mockrát děkuji za vstřícnost a spolupráci. Těšíme se opět na další návštěvu.

Jarmila Homolková

[Best_Wordpress_Gallery id=“31″ gal_title=“12.05.2016 – Ferda Mravenec, projekt“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky, Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.