23.05.2016 – Besídka ke Dni matek

V pondělí 23. 5. 2016 se konala v MŠ U DVOU SLUNÍČEK besídka ke Dni maminek. Děti se pečlivě připravovaly nejen na vystoupení, ale i na to, jakými dárečky maminky potěšit. Ve středu a čtvrtek 18. – 19. 5. 2016 děti vyráběly přáníčka a krásný památeční dopis s otisky svých ručiček a krásný šperk. Děti se moc snažily, byly nápomocny kamarádům. Výroba je bavila, velmi pěkně si při ní povídaly a ptaly se, kdy budou moci dárečky předat. Každý den si opakovaly básně a písně, aby mohly předvést své výkony maminkám, babičkám, sestrám, tetám, tatínkům, … A v pondělí se děti předvedly. Besídku uváděla paní učitelka Barunka V., která všechny přítomné velmi pěkně přivítala a seznámila s programem, který si děti připravily. Nejprve všechny děti společně zazpívaly píseň „Maminky“ s doprovodem klavíru pana učitele Milana. Pak následovala pásma básní a písní obou sluníček, zdramatizovanou pohádkou „Boudo, budko“. Obě sluníčka se mezi sebou průběžně střídala.  Také v průběhu vystoupení zaznělo Labutí jezero s tancem Oranžových sluníček, poté Zelená sluníčka zaujala Šmoulí makarenou, která měla velký úspěch. Dalším tancem byl Ivánek, který si oranžová sluníčka velmi pěkně užila. Poslední písní byla píseň: „Mamča vaří“ s doprovodem klavíru. Pak už se děti rozeběhly pro dárečky a přáníčka. Také bylo nachystáno chutné občerstvení, kterému nikdo neodolal.

Besídka byla velmi pěkná, děti byly velice šikovné a byly obdarovány tím nejkrásnějším – úsměvem svých blízkých a velikého potlesku, který si opravdu moc zasloužily. Všichni jsme na děti moc pyšní.

[Best_Wordpress_Gallery id=“36″ gal_title=“23.05.2016 – Besídka ke Dni matek“]