25.05.2016 – Velká vycházka přírodou

Na středu 25. května jsme pro děti s p. učitelkami naplánovali Velkou vycházku přírodou směrem do Bělé nad Svitavou. Počasí nám v tento den přálo, a tak se vycházka mohla uskutečnit. Celý tento týden, od 23. května, jsme s dětmi probírali drobná zvířátka, zejména hmyz. A pro děti není nic lepšího, než když si zvířátka mohou prohlédnout v životní velikosti.

Ještě před odchodem byly děti poučené o bezpečnosti, především o přecházení vozovky, ale také o tom, jak se správně chováme v přírodě. Děti cestou viděly dvě mraveniště, spoustu broučků a berušek v trávě a několik šnečků. Děvčata trhala pro své maminky různé kytičky, které jsme si společně pojmenovávali. Asi největší zábavou byla pro děti velká hromada suchého listí, ve kterém si mohly hrát a dovádět. I když to byla vycházka celkem dlouhá, všechny děti ji zvládly na jedničku. Druhý den děti zážitky z výpravné cesty malovaly barvami, obrázky si můžete prohlédnout na nástěnce v šatně.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“38″ gal_title=“25.05.2016 – Velká vycházka přírodou“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.