16.06.2016 – Zvířátka a loupežníci

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Poslední pohádka ve školním roce 2015-2016 vyšla na 16. 6. Tentokrát byla zvolena pohádka „Zvířátka a loupežníci“. Ráno se děti seznámily s touto pohádkou z knihy: „Povídej pohádku“. Děti pozorně poslouchaly a poté pohádku rozebraly. Kdo byl hlavním hrdinou – zopakovaly si názvy zvířátek, mláďátek, zvuky. Pověděly si, kdo byl hodný, zlý. Povídaly si o přátelství. Po svačince si děti zopakovaly pravidla slušného chování a přichystaly pro paní Ivanovou přáníčka. Pak už se těšily, až paní knihovnice za nimi přijde. Děti se posadily do kroužku a zazpívaly píseň: „Sluníčko, sluníčko“. Pak předaly dárečky a paní Ivanovovou pěkně přivítaly. Paní knihovnice děti seznámila s pohádkou, ale od spisovatele Františka Hrubína. Děti opět velmi pěkně naslouchaly. Poté se jich zeptala, zda vědí, jaký je rozdíl mezi přítelem a kamarádem. Děti rozdíl zatím neznají, ale my dospělí už ano. Děti potom mluvily o svých kamarádech. Jak se jmenují a proč jsou jejich kamarádi. Toto téma je dětem velmi blízké. Některé děti už dorostly do školních lavic, a odcházejí ze školky. Děti vědí, že kamarádství a přátelství potrvá dál. A to, že budou mít nové kamarády, ale jejich srdíčko je tak velké, že si v něm najdou místo pro každého, kdo jim je nějak a něčím blízký. Nakonec děti poděkovaly a pěkně se rozloučily.

Děkuji paní Ivanovové za krásnou spolupráci a těším se na další setkání v novém školním roce.

Jarmila Homolková

[Best_Wordpress_Gallery id=“44″ gal_title=“16.06.2016 – Zvířátka a loupežníci, projekt“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.