14.09.2016 – O perníkové chaloupce

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Ve středu 14. 9. 2016 přišla za dětmi paní knihovnice Zdena Ivanovová s pohádkou „O perníkové chaloupce“. Před návštěvou si děti zopakovaly pravidla slušného chování a kreslily naší návštěvě přáníčka, která jí vždy udělají velikou radost. Paní učitelka Jaruška připravila na tabuli obrázky s pohádkou, aby si děti udělaly představu, jak vypadali hlavní hrdinové a kdo v pohádce bude vystupovat. Když přišla paní Ivanovová, děti už pěkně seděly na židličkách, pěkně pozdravily a paní knihovnici s úsměvem přivítaly a předaly jí přáníčka. Paní učitelka Jaruška dětem paní knihovnici představila, neboť nové děti ji viděly poprvé. Také se dozvěděly, co má vše paní knihovnice na starost, a že ji přijdou do knihovny navštívit. Po té, děti začaly poslouchat pohádku. Děti se zapojily do rozhovoru s paní knihovnicí, odpovídaly jí na otázky. Velmi pěkně poslouchaly. Také Oranžová sluníčka zarecitovala báseň Františka Hrubína „Perníková chaloupka“. Závěrem děti zatleskaly, poděkovaly a vykreslily si a dokreslily omalovánky, které dostaly. Děkujeme moc za návštěvu a budeme se těšit na brzkou shledanou.

Jarmila Homolková

[Best_Wordpress_Gallery id=“59″ gal_title=“14.09.2016 – O perníkové chaloupce“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky, Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.