24.01.2017 – Pohádka O dvanácti měsíčkách

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

V lednu jsem si zvolila pro děti pohádku „O dvanácti měsíčkách“.  Oranžová sluníčka se s pohádkou setkala již dříve. Pohádku jsem dětem nejprve přečetla, potom jsme si ji s dětmi  vyprávěly  s využitím obrázkového materiálu,  a také jsme se seznámily s básní „Měsíce“. Paní knihovnice za dětmi do MŠ přišla v úterý 24. 1. 2017. Děti jí nakreslily přáníčka a velmi pěkně se s ní přivítaly. Potom paní Ivanovová začala děti seznamovat s pohádkou. Se zlou macechou a její dcerou Holenou a s nevlastní hodnou dcerou Maruškou, která musela plnit rozmary těch dvou, jinak by se jí zle vedlo.  Oranžová sluníčka mohla napovídat, pohádku si pamatovala. Paní knihovnice byla ráda, pohádka děti zaujala. Závěrem si děti zopakovaly názvy všech měsíců a také se s paní knihovnicí podělily o zážitky z Vánoc – Můj nejkrásnější dárek.  Když paní knihovnice odešla, děti si vykreslily a dokreslily omalovánku, kterou si paní Ivanovová pro ně nachystala. Děti si ji vykreslily dle vlastní fantazie.
Děkujeme za návštěvu a budeme se opět těšit na příští pohádku. A jaká bude? Necháme se překvapit.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.