28.02.2017 – Koblížkový bál

V úterý 28. 2. 2017 se konal ve školičce tradiční „Koblížkový bál“. V kroužku si děti povídaly o tradici Masopustu, se kterou se seznámily o den dřív. Také pomáhaly při zadělávání těsta na koblížky. Během přípravy si opakovaly suroviny, které potřebují a kde se berou. Také si zopakovaly i názvy zvířátek, mláďátek, jejich zvuky. Děti si vykreslily krásnou omalovánku, zahrály si pohybovou hru „Masopust“ a šly si vyválet a vykrájet koblížek. Pak už se převlékly do tradičních kostýmů a seznámily se s pravidly bezpečnosti a s proudovým cvičením – podlézání pod stolem, chůze po lavičce, přitahování na lavičce, skákání na trampolíně, hod balónkem na Kašpárka a projití mezi kužely. Po cvičení si děti zatancovaly a zazpívaly. Také ochutnaly voňavé a slaďoučké koblížky, občerstvily se tyčinkami a křupkami, pily minerálku. Závěrem všechny děti dostaly frkačku, která všem udělala velkou radost. Atmosféra byla velmi pěkná a veselá. Všem se bál líbil.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.