21.03.2017 – Vítání jara s odemykáním země

Na tento den se všichni moc těšili, protože nás čekala vycházka do lesa k Bělé, kde jsme odemkli Zemi a přivítali jaro. Hned od rána si děti tvořily svůj vlastní klíč, který si pokreslily podle vlastní fantazie a dozdobily vystřiženým motýlkem a kytičkou. Když jsme si po svačince v kroužku společně zopakovali pravidla bezpečnosti a pravidla slušného chování v lese, tak jsme se nachystali a vydali se na cestu. Děti cestou pozorovaly jarní květiny, pučící stromy, mravence a také poslouchaly zvuky ptáčků. Děti v lese svými klíči odemkly jaro a pověděly své přání, které chtěly, aby jaro přineslo (např. aby bylo více kytiček, aby už bylo teplo, aby už k nám přiletěli ptáčci…). Děti probouzející se přírodě zpívaly písničky „Travička zelená“, „Na jaře“… Dětem se „Vítání jara a odemykání země“ moc líbilo a mají spoustu zážitků.

Barbora Zeráková