25.04.2017 – Malá čarodějnice

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

V úterý 25. dubna navštívila naši školku opět p. knihovnice Ivanovová s projektem „Pohádka na každý měsíc“. Tentokrát si pro nás připravila pohádku „Malá čarodějnice“, jelikož pálení čarodějnic patří neodmyslitelně k měsíci dubnu. Děti se od p. knihovnice dozvěděly, že Malá čarodějnice bydlí v chaloupce se svým kamarádem havranem Abraxasem. Největším přáním Malé čarodějnice je zatancovat si s ostatními čarodějnicemi na Skalnaté hoře o Filipojakubské noci. Potýká se však s problémem – starší čarodějnice ji vyženou, vezmou ji dokonce i koště. V celém příběhu se Malá čarodějnice snaží dělat dobré skutky, pomáhat ostatním, aby se stala dobrou čarodějnicí. Po pohádce měly děti možnost prohlédnout si knížku, především ilustrace od Zdeňka Smetany.

Děkujeme p. Ivanovové za návštěvu a těšíme se další setkání s pohádkou.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.